Lesz idén Hammer time?
Én a saját káromon tapasztaltam meg éveken keresztül, milyen az, amikor Lewis Hamilton lelkes, jól érzi magát és csúcsformában van. Elvett legalább egy (vagy három) bajnoki címet a Ferraritól, és évekig nézhettem, ahogy agyondominál mindenkit és megdönti Schumacher rekordjait.
És igen, lehet azzal a hülyeséggel jönni, hogy hát jó autója volt, bla bla bla. De Alonso 30. helyét látva azt hiszem kijelenthetjük, hogy jó autó nélkül nem igazán lehet nyerni, másrészt pedig látni a tavalyi McLarenes bénázást vagy az idei Russellt, szerintem nyugodtan kijelenthetjük, hogy pusztán egy űrautótól még nem lesz valaki hétszeres világbajnokkaliber.
Amikor Schumachernek azt mondták, hogy kellene 19 időmérős kör, akkor tudtad, hogy az ott lesz és behúzza. Amikor meglátod Max Verstappent, akkor akaratlanul ott szól a fejedben a Dü-dü-dü-dü-dü, és tudod, hogy mindenkinek reszeltek. És – a saját szempontomból sajnálatos módon – ha meghallottam, hogy akkor Hammer time, akkor tudtam, hogy ki lehet kapcsolni a tévét, mert az immáron tiszteletbeli Luigi a boxból rajtolva is megnyeri.
Ez az érzés az utóbbi években megkopott és nem tudom, mennyire akarom elhinni, hogy a régi Hamilton még ott a pályán. De ha a Ferrari nem robban le, ha tényleg olyan gyenge a motor, hogy agyonfejleszthetik a szezon hátralévő részében, akkor ki fogadna egy hétszeres világbajnok ellen, aki motiváltabb, mint valaha. És élvezi!
Egy ferraris világbajnoki cím felér hat mercedesessel, ezt ne felejtsük. És bár a mi fiunk Charles, de ha Hammer Time van, akkor saját káromon tanultam meg, hogy nem fogadunk Lewis Hamilton ellen!
